معرفی انواع دیوارپوش

این تحقیق شامل دیوارپوش فومی چسب دار بیرونی ساختمان‌های واقع در لهستان در منطقه سیلسیا بالا بود. هدف اصلی این کار ارزیابی تغییرات رطوبت در لایه‌های خاص دیوار صاف از طریق اندازه‌گیری دما و رطوبت تعادلی در لایه‌های انتخابی دیوار بنایی بود. این نشریه نتایج اندازه گیری انتخاب شده را برای یکی از ساختمان های مورد تجزیه و تحلیل ارائه می کند.

این ساختمان در دهه 1920 با استفاده از فناوری سنتی ساخته شد. دیوارپوش چسبی ضد آب خارجی از آجرهایی به ضخامت 38 سانتی‌متر بر روی ملات آهک، با گچ سیمانی آهکی یک طرفه از داخل با پوشش گچی با رنگ امولسیونی ساخته شده‌اند. طبقات فوقانی ساختمان به عنوان سازه های تیر چوبی ساخته شده است.

مطالعات در سال 2015 آغاز شد. برای شناسایی ساختار مواد دیوار و نمونه برداری از قطعات کوچک مواد برای مطالعات بیشتر، در مکان های انتخابی پاکت، روباز ساخته شد (شکل 1 و شکل 2). برای نمونه‌های جمع‌آوری‌شده مواد (آجر جامد)، محتوای آب بر اساس اندازه‌گیری تلفات جرمی در خشک‌کن وزنی تعیین شد (شکل 2). بسته به محل نمونه برداری از مواد، از 1.5٪ در قسمت مرکزی دیوار تا 3.0٪ در قسمت های زیرزمین متغیر بود. مقدار آب مجاز توصیه شده دیوار بنایی باید حدود 3 درصد باشد [25]. با مقادیر بالاتر، بررسی و حذف منبع ورودی آب و خشک کردن دیوار توصیه می شود. مقدار محتوای آب در دیوار به‌دست‌آمده از مطالعات در محاسبات عددی استفاده شد که عملکرد رطوبت گرمایی اولیه پوشش را شبیه‌سازی کرد.

تعیین رطوبت سطحی دیوارپوش چسبی ضخیم بنایی قبل از عایق کاری- تحقیقی برای تعیین نقشه های رطوبتی مناطق با رطوبت های مختلف انجام شد. (ب) اندازه‌گیری محتوای آب نمونه‌های آجری (برگرفته از نقشه‌های رطوبت توسعه‌یافته برای دیوار؛ به لطف اندازه‌گیری محتوای آب، محتوای واقعی آب برای دیوار در تحلیل عددی در نظر گرفته شد).
جذب مویرگی دیوار بنایی با استفاده از لوله کارستن [26،27] تعیین شد (شکل 4). اندازه گیری ما را قادر ساخت تا میزان نفوذ آب به دیوار آجری را دریابیم. در این مطالعه از 4 تا 10 نمونه استفاده شد. آنها به طور همزمان روی دیوار ثابت و اندازه گیری شدند. برای اینکه بتوان آماری را تهیه کرد، 10 اندازه گیری صحیح روی نما به دست آمد.

نتیجه نهایی برای دیوارپوش چسبی تهران 7.3 (kg/m2h0.5) بود. با توجه به توصیه‌های ارائه شده در [18]، می‌توان گفت که برای جذب به‌دست‌آمده از دیوار آجری، یک ماده عایق sd (ضخامت لایه هوا معادل) نه بالاتر از 1 متر بهترین گزینه برای پذیرش است.

  • منابع:
  1. Interior Insulation of Masonry Walls—Selected Problems in the Design
  • تبلیغات:
  1. کشف کنسانتره انار در صندوق امانات بانک ملی!
  2. درمان زانو درد با خوردن آویشن امکان پذیر شد!
  3. قاتلی از عایق برای خفه کردن افراد استفاده می کرد!
  4. دستگاه بادکن جلوی مشکلات کلیوی را می گیرد