فروش بطری 1.5 لیتری پت به قیمت میلیاردی توسط شرکت سازنده آن

بطری 1.5 لیتری پت یک طرفه در جعبه های قابل استفاده مجدد اغلب دارای نماد چرخه PET هستند که مخفف یک طرفه و بازیافت است و نه برای پر کردن مجدد.

از طرف دیگر، می‌توانید قیمت سپرده بطری‌ها را نیز بپرسید تا دریابید که آیا آنها قابل استفاده مجدد هستند یا خیر.

بطری های آب شیشه ای قابل استفاده مجدد.
کدام بهتر است: بطری های قابل برگشت ساخته شده از پلاستیک یا شیشه؟
به طور کلی، بدیهی است که بطری های پت قابل استفاده مجدد نسبت به بطری های یکبار مصرف دوستدار محیط زیست هستند.

مواد بطری قابل استفاده مجدد نیز برای تعادل محیطی تعیین کننده است: بطری های شیشه ای را می توان تا 50 بار و بطری های PET را فقط تا 25 بار پر کرد.

بطری 1.5 لیتری پت

این در واقع برای بطری شیشه ای صحبت می کند، اما یک نقطه ضعف قاطع مواد در نهایت باعث می شود بطری PET برنده شود: پلاستیک دارای این مزیت تعیین کننده است که وزن آن کمتر از شیشه است.

بنابراین در طول حمل و نقل نفت خام کمتری مصرف می کند.

بطری های پت که ظاهراً برای محیط‌زیست مضر است، در مورد بازیافت نیز کمی بهتر عمل می‌کند. با دمای ذوب تقریباً 265 درجه سانتیگراد، انرژی مورد نیاز برای بازیافت یک بطری های پت کمتر از شیشه است که در طول تولید تا 1600 درجه سانتیگراد گرم می شود.

کدام یک برای محیط زیست بهتر است: قوطی یا بطری های پلاستیکی؟
نوشیدنی های گازدار مانند آبجو یا نوشابه اغلب در قوطی های آلومینیومی نیز موجود است، زیرا خواص فلز باعث می شود گازهای موجود در قوطی ها پس از تاریخ انقضا دوام داشته باشند.

اگرچه این عملی به نظر می رسد، متاسفانه قوطی آلومینیومی از نظر زیست محیطی تقریباً بدترین حالت را دارد. بطری های شیشه ای یکبار مصرف حتی برای محیط زیست مضرتر هستند.

از نظر اکولوژیکی، بطری های شیشه ای یک طرفه و قوطی های یک طرفه مضرترین جایگزین ها هستند، صرف نظر از اینکه رسوب یک طرفه برداشته شود یا خیر.

بر اساس مطالعه ای توسط Roland Fehringer برای ALPLA Werke Alwin Lehner GmbH، که اثرات زیست محیطی انواع بسته بندی در اتریش را اندازه گیری کرد، قوطی های آلومینیومی پنج برابر بیشتر از بطری های پت بر مه دود تابستانی تأثیر دارند.

سالانه صدها تن بوکسیت برای تولید آلومینیوم استخراج می شود. مشکل این است که وقتی معدن استخراج می شود، جنگل ها باید پاکسازی شوند و گل قرمز خطرناکی ایجاد می شود.