خاک گچ طوس برای استفاده در یک کاخ لوکس خبرساز شد

خاک گچ طوس در خاک های اسیدی به خوبی کار می کند، زیرا می تواند مقدار زیادی نمک را اصلاح کند و سطح سمیت آلومینیوم را در زیر خاک کاهش دهد.

بنابراین ایده خوبی است که ابتدا یک آزمایش خاک یا تجزیه و تحلیل خاک برای تعیین اسیدیته خاک خود انجام دهید. این موضوع بر بی خطر بودن گیاهان شما برای استفاده از خاک گچ در خاک و همچنین میزان آن تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، اگر سطح pH خاک شما کمتر از 5.0 باشد، افزودن خاک گچ می تواند به گیاهان شما آسیب برساند. دستورالعمل های روی بسته بندی محصول را دنبال کنید یا با سازنده مشورت کنید.

به طور یکنواخت پخش کنید. برای پیشبرد افزودن خاک گچ به خاک خود، تقریباً نیم پوند گچ در هر فوت مربع خاک در باغ خود با استفاده از یک پخش کننده چمنزار بمالید.

خاک گچ

خاک گچ می تواند به عنوان یک اصلاح کننده خاک عمل کند و منبعی از کلسیم، گوگرد و مواد مغذی گیاهی را برای باغ ها یا محصولات شما فراهم کند.

همچنین می‌تواند ساختارهای متراکم خاک مانند خاک‌های رسی سنگین و خاک‌های شنی را با اتصال ذرات ریز رس در فرآیندی به نام لخته‌سازی برای بهبود تهویه خاک و حرکت آب، شل کند.

علاوه بر این، خاک گچ باعث بهبود تجمع خاک یا مقدار مواد آلی یا مواد آلی در خاک می شود که باعث رشد ریشه می شود و می تواند از پوسیدگی انتهای شکوفه ها جلوگیری کند.

با این ابزار به جلو و عقب بروید تا به گسترش یکنواخت برسید. از اختلاط مستقیم خاک گچ با مخلوط خاک خودداری کنید، زیرا می‌تواند منجر به یک باغ بیش از حد خاک‌ورزی و احتمالاً حتی تراکم شودمشابه اثرات کار بیش از حد خاک رسی مرطوب.
در صورت نیاز مجددا اعمال کنید. خاک گچ را فقط یک بار در سال باید بمالید، زیرا در خاک بسیار کند عمل می کند. همیشه قبل از استفاده مجدد از خاک گچ، خاک خود را مجدداً آزمایش کنید تا ببینید خاک شما چگونه به کاربرد قبلی واکنش نشان می دهد.