استفاده از فوم سقفی در گیلان به جای کفپوش سرامیکی خانه

نصب اکثر انواع عایق فوم مایع مثل فوم سقفی در گیلان نیاز به تجهیزات و گواهینامه خاصی دارد و فقط باید توسط نصابان مجرب انجام شود.

پس از نصب، یک مانع حرارتی تایید شده برابر با مقاومت در برابر آتش با تخته گچی نیم اینچی باید تمام مواد فوم را پوشش دهد.

همچنین، برخی از قوانین ساختمانی عایق فوم پاشیده شده را به عنوان یک مانع بخار نمی شناسند، بنابراین نصب ممکن است به یک کندکننده بخار اضافی نیاز داشته باشد.

محصولات عایق فوم و نصب آن معمولاً بیشتر از عایق های batt سنتی هزینه دارند.

با این حال، عایق فوم دارای مقادیر R بالاتری است و یک مانع هوا را تشکیل می‌دهد، که می‌تواند برخی از هزینه‌ها و وظایف دیگر مرتبط با هوازدگی خانه، مانند درزبندی، استفاده از پوشش خانگی و مانع بخار، و چسباندن اتصالات را از بین ببرد.

هنگام ساخت یک خانه جدید، این نوع عایق همچنین می تواند به کاهش زمان ساخت و تعداد پیمانکاران متخصص کمک کند که باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

فوم سقفی در گیلان

پانل های عایق سازه ای (SIP) عناصر سازه ای عایق پیش ساخته برای استفاده در دیوارها، سقف ها، کف ها و سقف های ساختمان هستند.

آنها عایق برتر و یکنواختی را در مقایسه با روش های ساخت و ساز سنتی (گل میخ یا “قاب چوبی”) ارائه می دهند که باعث صرفه جویی در انرژی 12٪ تا 14٪ می شود.

هنگامی که SIP ها به درستی نصب می شوند، منجر به خانه ای هواده تر می شوند که باعث می شود خانه انرژی کارآمد، ساکت تر و راحت تر باشد.

SIP ها نه تنها دارای مقادیر بالای R هستند، بلکه نسبت استحکام به وزن بالایی نیز دارند. SIP معمولاً شامل عایق فوم برد با ضخامت 4 تا 8 اینچ است که بین دو ورق تخته رشته ای جهت دار (OSB) یا سایر مواد روکش سازه قرار گرفته است.

تولیدکنندگان معمولاً می توانند مواد روکش خارجی و داخلی را برای برآورده کردن نیازهای مشتری سفارشی کنند. روکش به هسته فوم چسبانده می شود و سپس پانل فشار داده می شود یا در خلاء قرار می گیرد تا روکش و هسته به هم بچسبد.

SIP ها را می توان در اندازه ها یا ابعاد مختلف تولید کرد. برخی از تولید کنندگان پانل هایی به ابعاد 8 در 24 فوت می سازند که برای نصب به جرثقیل نیاز دارند.