احتکار لوله پلیکا شماره 8 توسط یک آقازاده ی تهرانی خبرساز شد

مهمترین مزیت عمومی لوله پلیکا شماره 8 سبک بودن، مناسب بودن مخصوصاً برای مناطق با دسترسی دشوار و غیرقابل نفوذ بودن آن توسط عوامل در گردش در آب باقیمانده یا محیط خارجی عمومی زمینی است که از آن عبور می کند.

فضای داخلی صاف آن باعث گردش جریان ها با کاهش تلفات فشار می شود.

به عنوان اقدامات احتیاطی عمومی برای استفاده از همه این مواد، اتصالات، شناورها و بارهای نقطه ای باید بسیار مراقبت شود.

اتصالات می توانند کشسان باشند یا با چسب زدن یا جوشکاری، اتصال رزوه شده باعث ضعیف شدن ماده (اثر بریدگی) می شود و در پلاستیک ها منع مصرف دارد، مگر در نقاطی که فشار صفر است.

شناوری لوله پلیکا با توجه به سبکی آنها عالی است. هر زمان که خندق ممکن است به طور تصادفی با یک خط لوله پلیکاخالی سرازیر شود یا در زیر سطح آب قرار گیرد، باید این را در نظر گرفت.

ضربه زدن توسط بارهای نقطه ای یا توسط تکیه گاه های نقطه ای باعث ایجاد یک ناحیه شکننده در تمام مواد پلاستیکی می شود که به پر کردن و فشرده سازی با دقت خاصی نیاز دارد.

لوله پلیکا شماره 8

ضریب انبساط ترموپلاستیک ها بسیار زیاد است، جایگذاری باید اجازه دهد که لوله پلیکا به راحتی منبسط شود، این معمولاً با اجتناب از ترازهای مستقیم به دست می آید.

در پلی اتیلن، رسانش به صورت پیچ و خم در خندق قرار می گیرد. در PVC با اتصال الاستیک، علائم توقف برای اتصال قرار می گیرد.

بدون شک در حال حاضر این ماده است که بیشترین زمینه های آزمایشی را ارائه می دهد، اگرچه عدم توجه فنی به مواد پلاستیکی توسط ارگان های رسمی، کاربرد عملی آن را برای مدت طولانی حداقل با معیارهای ثابت دشوار کرده است.

امروزه این امر تا حدی به دلیل آمادگی زیاد تکنسین هایی که در محیط ساخت این نوع مواد همکاری و کار می کنند تغییر کرده است.

طیف گسترده‌ای از پلاستیک‌ها وجود دارد که می‌توانند در ساخت لوله پلیکا استفاده شوند، حتی در خانواده‌های مختلف، ترکیب‌ها را می‌توان برای دستیابی به اثرات مختلف، مقاومت در برابر ضربه، پایداری نور، مقاومت در برابر طیف خاصی از دماها و غیره تغییر داد.

ترکیبات ویژه قیمت بسیار بالاتری نسبت به محصولات استاندارد دارند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مواد پلاستیکی، کیفیت، مزایا و کاربردهای آنها می توانید به انجمن سازندگان لوله پلیکا ASETUB مراجعه کنید و دفترچه راهنمای طراحی و محاسبات این نوع لوله پلیکا را در اختیار داشته باشید.